Бібліотека

Електронна бібліотека

5-6 жовтня у Науково-методичному  центрі вищої та фахової передвищої освіти та Науковій бібліотеці Мукачівського державного університету відбувся онлайн семінар «Бібліотека закладів освіти – як простір для освітніх та культурних можливостей студентської молоді» за участю завідувача бібліотеки і бібліотекаря коледжу, де були розглянуті такі питання:
– інформаційні ресурси бібліотек закладів освіти; – створення освітнього простору для молоді; – співпраця видавництв та бібліотек.
Бібліотеки ̶ сучасний простір, який постійно наповнюється новими сенсами і функціями: це і надання освітніх, культурних, дозвіллєвих послуг, і цікаві творчі проєкти, і доступність до інформаційних технологій, сучасна ресурсна база та ерудовані працівники.


План роботи бібліотеки на 2023/2024 навчальний рік

Договір про закупівлю книг

Список оновленої літератури для реалізації освітнього процесу за ОПП “Екологія та охорона навколишнього середовища”

Циклова комісія екологічних дисциплін взяла участь у грантовому конкурсі «Сприяння прикладній освіті майбутніх фахівців в сфері сталого розвитку та екобезпеки»читати далі …


16 лютого 2023 року у читальному залі коледжу відбулася презентація та урочиста передача до бібліотеки Закарпатського лісотехнічного фахового коледжу  навчальних посібників «Українське наукове слововживання”, «Основи технічної творчости» … читати далі …


Бібліотека Відокремленого структурного підрозділу «Закарпатський лісотехнічний фаховий коледж Національного лісотехнічного університету України»  є навчальним, інформаційним та культурно-освітнім структурним підрозділом, який здійснює бібліотечний та інформаційно-бібліографічний супровід освітнього процесу. Бібліотека сприяє реалізації державної політики в галузі культури і освіти, підвищенню культурного, загальноосвітнього і професійного рівня читачів, своєчасного доведення інформації до користувачів.

Головна мета – створення умов для творчого, інтелектуального, духовного розвитку студентів, задоволення їх освітніх потреб.

Завдання: забезпечити освітній процес необхідними виданнями; застосовувати сучасні інформаційні технології; удосконалювати систему організації відкритого доступу користувачів до різноманітних джерел інформації через використання сучасних форм і методів роботи.

Структура бібліотеки: абонемент, читальний зал на 60 місць, книгосховище.

Основні функції: здійснення довідково-інформаційного та бібліотечно-бібліографічного обслуговування користувачів, інформування про нові надходження літератури, організація тематичних виставок до педагогічних нарад, знаменних дат у галузі освіти і культури, днів інформації, організація книжкових виставок, складання списків використаної літератури при написанні курсових робіт та рефератів, участь у проведенні виховних заходів коледжу.

Бібліотека коледжу:

Забезпечує розвиток освітнього процесу, вихованню здобувачів освіти відповідно до концепції системи національного виховання, засвоєнню навчальних програм.

Сприяє підвищенню педагогічної та методичної майстерності педагогічних працівників коледжу.

Комплектує фонд друкованими виданнями та іншими носіями інформації: підручниками, навчальними посібниками, періодичними виданнями; здійснює облік бібліотечних ресурсів, створює необхідні умови для використання та зберігання бібліотечного фонду.

Обслуговує читачів у режимі абонементу та читального залу. На абонементі організовують книжкові виставки, присвячені окремим темам або творчості письменників.

Працівники бібліотеки проводять з читачами культурно-освітні та виховні заходи, популяризують книгу і читання.

Згадаймо, як любили і поважали книгу наші предки. Народна мудрість каже: «Книга вчить, як на світі жить». «Люди перестають мислити, коли перестають читати» (Д.Дідро).

Навчальна, методична література видається користувачам на час навчання відповідно до програм з обов’язковою перереєстрацією наприкінці навчального року.

Періодичні видання видаються студентам лише в читальному залі, викладачам на один день.

Рідкісні, цінні, довідково-енциклопедичні видання видаються лише в читальному залі.

В бібліотеці коледжу користувач має право:

користуватися друкованими документами з фондів читального залу; користуватися каталогами і картотекою; отримувати консультації фахівців; отримувати бібліотечно -бібліографічні довідки; користуватися послугами мережі Інтернет; знайомитись з новими надходженнями у бібліотеку; знайомитись з періодичними виданнями.

Основні показники діяльності бібліотеки

Користувачі: 750.
Загальний фонд бібліотеки: 34420 примірників.
В галузевому аспекті:
технічна література – 19050;
література суміжних наук – 12350;
суспільно-політична та художня літератур – 3650;
Підручників – 3050.

Загальна площа приміщення бібліотеки складає  351 м², у тому числі

-абонемент з мережею Інтернет – 52  м²

-книгосховище  – 122 м²

-читальний зал – 177 м².

Бібліотека коледжу обладнана двома комп’ютерами з мережею Інтернет, з усією методичною базою і електронними матеріалами бібліотеки.

Читальний зал бібліотеки облаштований Wi-fi – зоною, де кожний користувач може працювати зі своїми гаджетами.

Колектив бібліотеки:

Сидорчук Віра Іванівна – завідувачка бібліотеки Закарпатського лісотехнічного фахового коледжу.

Шнейдер Світлана Костянтинівна  – бібліотекар.

Графік роботи:

Пн – Пт – 800 – 2000 

Сб  – 800 – 1300 

Нд – Вихідний

Контактна інформація

Бібліотека Закарпатського лісотехнічного фахового коледжу

вул. Августина Волошина, 66

м. Хуст, Україна, 90400