Сьогодні студенти Закарпатський лісотехнічний фаховий коледж мали нагоду поринути в чарівний світ української міфології, відвідавши виставу “Mavka”, поставлену на сцені Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного театру Постановка, натхненна мотивами класичної “Лісової пісні” Лесі Українки, вразила глядачів поєднанням химерної атмосфери, глибокої символіки та сучасного театрального бачення.
Режисерська інтерпретація драми дозволила глядачам зануритися у світ лісових духів, внутрішніх конфліктів та одвічного протистояння природи й цивілізації. Особливо захопили глядачів сценографія, що майстерно передавала магічну ауру вистави, та емоційна гра акторів, яка не залишила байдужим жодного зі студентів.
Це театральне дійство стало не лише культурною подією, а й можливістю для молоді глибше відчути українську літературну спадщину та її нове звучання у сучасному мистецтві.
Поїздка студентів коледжу до Вільшанського дитячого будинку.
Тепло сердець – дітям: поїздка студентів Закарпатського лісотехнічного фахового коледжу до Вільшанського дитячого будинку. Є подорожі, після яких змінюється світ. А є такі, після яких змінюєшся ти сам. Саме такою стала для нас поїздка до Вільшанського дитячого будинку, де мешкає 187 дітей з різними вадами розвитку.
Ми приїхали туди не лише з гостинцями — солодощами, фруктами, іграшками… Ми везли із собою серця, сповнені добра, тепла та бажання подарувати частинку любові. Але отримали набагато більше. Ми відчули справжню глибину людяності — у дитячих усмішках, дотиках, щирих очах, які світяться від радості просто тому, що ти поруч.
Особливо щемливо було поруч із лежачими дітьми, які не говорять, не рухаються… Але як вони реагували на просте погладжування по голівці, на руку в долоні — ніби цієї миті чекали все життя. Їхня вдячність — беззвучна, але неймовірно глибока. Вона пронизує до сліз.
Ми були вражені, коли нас запросили в кафе, розташоване прямо на території закладу. Там працюють діти з вадами — і з якою гідністю та повагою вони подавали каву й сік! Їхнє бажання бути потрібними — найкращий приклад сили людського духу.
Ці діти творять дива: виготовляють свічки, вишивають бісером, шиють, роблять паперові пакунки, ліплять глечики, кружки й тарілки, які потім самі розмальовують. У кожній роботі — душа, терпіння, бажання бути почутим і побаченим.
Відкриття меморіальних дошок
27 березня 2025 року… Третій раз Закарпатський лісотехнічний коледж відкриває меморіальні дошки полеглим Героям, випускникам закладу. Перший раз – у 2017 році, другий – березні 2024 року.
П’ятнадцять янголів, Небесних Воїнів, які ціною власного життя дарували нам майбутнє. Віддати шану загиблим прийшли рідні та близькі, військові, викладачі, студенти.
Після виконання Гімну України з словами вдячності звернувся до присутніх керівник освітнього закладу Михайло Липчей. Відкрили меморіальні дошки матері, батьки, дружини Героїв.
Священники церкви Преображення Господнього, отці Володимир та Петро, освятили меморіальні дошки, відправили панахиду. Розмірений бій хронометра відкарбував час скорботи, присутні поклали квіти, запалили свічки.
Гіркоту втрат, біль відчував кожний. Жодними словами не утішити рідних і близьких. Лише пам’ять про тих, хто повернувся на щиті, може частково заповнити цей біль.
Низько схиляємо голови перед мужністю і стійкістю батьків, дружин … Наш обов’язок: свято берегти пам’ять про полеглих Захисників, віддавати їм честь, шану, славу, не забувати – Герої живуть доти, поки ми пам’ятаємо про них.
Слава Україні! Героям Слава!
“Україна крізь бурю: Майдан, Війна, Незламність”
Роль національно-патріотичного виховання в умовах сьогодення
8 березня у Закарпатському лісотехнічному фаховому коледжі відбулися заходи з нагоди відзначення Дня народження Тараса Григоровича Шевченка – величної особистості в історії України, пророка, поета і художника. Студенти коледжу готували проєкти – презентації про творчий шлях Т.Г.Шевченка, віртуальні екскурсії по місцях, які пов’язані з ім’ям поета. Протягом тижня відбулася виставка плакатів та газет, проведені виховні години, присвячені творчій спадщині Т.Г. Шевченка «Слава Шевченка – слава України!»
Будь-який рядок із «Кобзаря» – це настанова від великого мислителя, це повчання від Батька нації, це біль та крик душі справжнього українця з чистою та щирою душею. Тому студенти щорічно залюбки беруть участь у конкурсі читців -декламаторів улюбленого твору Т.Г.Шевченка.
Тарас Шевченко все своє життя, весь свій могутній талант присвятив українському народові: своїм сучасникам і нам, нащадкам. Будьмо вдячні йому і за «Заповіт», і за «Гайдамаків», і за «Катерину».
Читаймо Шевченкові твори, вивчаймо їх, шануймо те, що залишив нам у спадок Великий Кобзар
24 лютого 2022 року о 4:40 ранку Росія віроломно розпочала повномасштабне вторгнення на територію України. Це день, який розділив життя українців на «до» та «після». У ЗЛФК була проведена виховна година “730 днів незламності”, на яких викладачі Папп В.Б., Вакаров М.Ю. та студенти розповіли і продемонстрували хронологію подій війни в Україні. Вшанували Героїв, які стали на захист рідної землі, хто віддав своє життя заради миру та свободи. Найжорстокіші випробування і нелюдські страждання, колосальні жертви і скалічені долі, загублене дитинство і втрачена юність – таке неможливо забути.
Щороку 20 лютого в Україні вшановують памʼять Героїв Небесної Сотні. Про події Євромайдану десятирічної давнини студенти ЗЛФК та викладачі Вакаров М.Ю. та Папп В.Б. зробили фотоекспозицію, провели виховний захід, показ документальної хроніки, декламування віршів пам’яті. Нині ми як ніколи розуміємо цінність мирного життя. Ми завжди памʼятатимемо Героїв Небесної Сотні, героїв добровольців, які прямо з Майдану йшли на фронт і віддали життя заради України і її свободи, ставши справжнім взірцем для наступних поколінь.
Екологічне виховання – важлива складова виховної роботи. Відкриту тематичну виховну годину для здобувачів освіти проводить викладач, куратор групи Тетяна Мамчич. Інформація, яку отримали студенти Закарпатського лісотехнічного фахового коледжу, була спрямована на бережливе ставлення до природи, її мешканців, виховання відповідальності кожного за навколишнє природне середовище, наше майбутнє.
60 років тому Україна втратила видатного поета-шістдесятника, патріота та борця за правду Василя Симоненка. В пам’ять про видатного митця згадуємо найкращі його твори.
Вірш “Де зараз ви, кати мого народу” був написаний 24 грудня 1962 року. Симоненко у ньому рішуче звертається до ворогів України, заявляючи, що український народ, переживши велику кількість історичних перипетій та катастроф, залишиться безсмертним. Зачитуючи рядки твору як молитву, студентка спеціальності «Екологія» Яніна Смерека тримає бойовий дух і надихає всіх працювати на перемогу України у війні проти Росії.
5-го грудня відбулася інтелектуальна гра “Що? Де? Коли?”серед закладів фахової передвищої, вищої, професійно – технічної освіти. ЗЛФК представляли команди “Ерудити ” та “Екопатруль”які вибороли відповідно 4-е і 1-е місця. Вітаємо переможців.
Студенти коледжу вітають захисників з Днем Збройних Сил України