Бібліотека

Бібліотека Відокремленого структурного підрозділу «Закарпатський лісотехнічний фаховий коледж»  є навчальним, інформаційним та культурно-освітнім структурним підрозділом, який здійснює бібліотечний та інформаційно-бібліографічний супровід освітнього процесу. Бібліотека сприяє реалізації державної політики в галузі культури і освіти, підвищенню культурного, загальноосвітнього і професійного рівня читачів, своєчасного доведення інформації до користувачів.

Головна мета – створення умов для творчого, інтелектуального, духовного розвитку студентів, задоволення їх освітніх потреб.

Завдання: забезпечити освітній процес необхідними виданнями; застосовувати сучасні інформаційні технології; удосконалювати систему організації відкритого доступу користувачів до різноманітних джерел інформації через використання сучасних форм і методів роботи.

Структура бібліотеки: абонемент, читальний зал на 60 місць, книгосховище.

Основні функції: здійснення довідково-інформаційного та бібліотечно-бібліографічного обслуговування користувачів, інформування про нові надходження літератури, організація тематичних виставок до педагогічних нарад, знаменних дат у галузі освіти і культури, днів інформації, організація книжкових виставок, складання списків використаної літератури при написанні курсових робіт та рефератів, участь у проведенні виховних заходів коледжу.

Бібліотека коледжу:

Забезпечує розвиток освітнього процесу, вихованню здобувачів освіти відповідно до концепції системи національного виховання, засвоєнню навчальних програм.

Сприяє підвищенню педагогічної та методичної майстерності педагогічних працівників коледжу.

Комплектує фонд друкованими виданнями та іншими носіями інформації: підручниками, навчальними посібниками, періодичними виданнями; здійснює облік бібліотечних ресурсів, створює необхідні умови для використання та зберігання бібліотечного фонду.

Обслуговує читачів у режимі абонементу та читального залу. На абонементі організовують книжкові виставки, присвячені окремим темам або творчості письменників.

Працівники бібліотеки проводять з читачами культурно-освітні та виховні заходи, популяризують книгу і читання.

Згадаймо, як любили і поважали книгу наші предки. Народна мудрість каже: «Книга вчить, як на світі жить». «Люди перестають мислити, коли перестають читати» (Д.Дідро).

Навчальна, методична література видається користувачам на час навчання відповідно до програм з обов’язковою перереєстрацією наприкінці навчального року.

Періодичні видання видаються студентам лише в читальному залі, викладачам на один день.

Рідкісні, цінні, довідково-енциклопедичні видання видаються лише в читальному залі.

В бібліотеці коледжу користувач має право:

користуватися друкованими документами з фондів читального залу; користуватися каталогами і картотекою; отримувати консультації фахівців; отримувати бібліотечно -бібліографічні довідки; користуватися послугами мережі Інтернет; знайомитись з новими надходженнями у бібліотеку; знайомитись з періодичними виданнями.

Основні показники діяльності бібліотеки

Користувачі: 750.
Загальний фонд бібліотеки: 34420 примірників.
В галузевому аспекті:
технічна література – 19050;
література суміжних наук – 12350;
суспільно-політична та художня літератур – 3650;
Підручників – 3050.

Загальна площа приміщення бібліотеки складає  351 м², у тому числі

-абонемент з мережею Інтернет – 52  м²

-книгосховище  – 122 м²

-читальний зал – 177 м².

Бібліотека коледжу обладнана двома комп’ютерами з мережею Інтернет, з усією методичною базою і електронними матеріалами бібліотеки.

Читальний зал бібліотеки облаштований Wi-fi – зоною, де кожний користувач може працювати зі своїми гаджетами.

Колектив бібліотеки:

Бонь Марія Миколаївна – завідувачка бібліотеки Закарпатського лісотехнічного фахового коледжу.

Сидорчук Віра Іванівна – бібліотекар.

Шнейдер Світлана Костянтинівна  – бібліотекар.

Графік роботи:

Пн – Пт – 800 – 2000 

Сб  – 800 – 1300 

Нд – Вихідний

Контактна інформація

Бібліотека Закарпатського лісотехнічного фахового коледжу

вул. Августина Волошина, 66

м. Хуст, Україна, 90400