- Відокремлений структурний підрозділ “Закарпатський лісотехнічний фаховий коледж Національного лісотехнічного університету України” заснований на загальнодержавній формі власності та має достатню навчально-матеріальну базу для ефективної організації освітнього процесу, забезпечення безпеки життєдіяльності та охорони праці, виконання в повному обсязі навчальних планів і освітньо-професійних програм зі всіх спеціальностей та освітніх програм профільної середньої освіти. Загальна площа будівель становить близько 16 тис м2, навчальний корпус має площу 7777 тис. м2.
- Матеріально-технічна база коледжу включає все необхідне для забезпечення якісного освітнього процесу та практичної підготовки студентів, забезпечення культурно-побутових потреб студентів у коледжі є 40 кабінетів і лабораторій, методичний кабінет, спортивна зала, актова зала, навчально-виробничі майстерні, розсадник, навчально-виробниче лісництво, дендрарій.
- НАВЧАЛЬНІ АУДИТОРІЇ: обладнані мультимедійними засобами (проєктори, інтерактивні дошки, комп’ютери, ноутбуки) для проведення лекцій, семінарів та практичних занять. Обладнання для спеціальних дисциплін: у випадку вузькопрофільних спеціальностей, як екологія, лісове господарство, галузеве машинобудування, інформаційні системи і технології, коледж має специфічне обладнання, як-от прилади, симулятори, макети тощо.
- ЛАБОРАТОРІЇ ТА МАЙСТЕРНІ: оснащені необхідним обладнанням для проведення практичних занять та наукових досліджень (4 комп’ютерні лабораторії, електротехнічні, механічні, хімічні, фізичні лабораторії), а також функціонують навчально-методичний кабінет, конференц-зал.
- КОМП’ЮТЕРНА ТЕХНІКА ТА ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ: сучасні комп’ютери з доступом до мережі Інтернет з швидкістю 100Mb/s, ліцензійне спеціалізоване програмне забезпечення для роботи в різних галузях (напр., для програмування, графічного дизайну, інженерії). Для організації дистанційного навчання в коледжі використовується пакет хмарного програмного забезпечення та цифрових інструментів для спільної роботи від компанії Google – G Suite for Education. Розгортання та налаштування середовища G Suite for Education надає сучасні можливості для організації дистанційного, змішаного та очного навчання. У системі G Suite for Education зареєстровано усіх учасників освітнього процесу. Викладачами коледжу створено курси навчальних дисциплін, які наповнені навчальним та методичним матеріалом для роботи зі студентами в разі переходу на дистанційну форму навчання.
- БІБІЛІОТЕКА: фонд підручників, наукової та навчальної літератури, формується електронна бібліотека коледжу, яка містить електронні версії навчальних і методичних матеріалів, розроблених викладачами закладу. Структура бібліотеки: абонемент, читальний зал на 60 місць, книгосховище. У читальному залі бібліотеки забезпечено доступ до Інтернет за допомогою безпровідної технології WI-FI.
- СПОРТИВНА ЗАЛА ТА МАЙДАНЧИКИ: для проведення фізичного виховання та занять спортом в коледжі наявний спортивний зал площею 540 м2 , в якому крім навчальних занять щодня із задоволенням тренується студентська молодь в різних спортивних секціях, а потім захищає честь коледжу на різноманітних змаганнях. Заняття фізичною культурою також проводяться на стадіоні «Карпати», який розташований поряд з коледжем.
- АКТОВА ЗАЛА: використовується для проведення культурних заходів, конференцій, вистав, урочистих подій.
- НАВАЛЬНО-ВИРОБНИЧЕ ЛІСНИЦТВО. У навчально-виробничому лісництві проводиться комплекс робіт із лісового господарства, лісозаготівлі та виконується робота по первинній переробці деревини. Площа лісів, закріплених за лісництвом коледжу, складає 3613,6 га, в тому числі 310,2 га займають ліси першої групи.
- Навчально-виробничі майстерні забезпечують проведення навчальних практик з усіх спеціальностей та випуск деяких видів продукції. Для цього в них обладнано цехи і відділення: слюсарне, механічне, ковальсько-зварювальне, поточного ремонту двигунів, акумуляторне, інструментальне, машинно-заготівельне, облицювання щитових деталей, повторної машинної обробки, оздоблювальне, складальне, сушильне для лісоматеріалів.
- КАПЛИЦЯ. Розвитку духовності викладачів та студентів сприяє каплиця Віри, Надії, Любові та їх матері Софії, побудована і освячена у 2010 році на території Закарпатського лісотехнічного фахового коледжу. Каплиця Віри, Надії, Любові та їх матері Софії, побудована і освячена у 2010 році на території Закарпатського лісотехнічного фахового коледжу.
- ДЕНДРОЛОГІЧНИЙ ПАРК. З ініціативи викладачів циклової комісії лісогосподарських дисциплін, адміністрації і студентів Закарпатського лісотехнічного коледжу у 1998 році на території закладу був створений дендропарк.
- Дендрологічний парк коледжу – це зелена зона з унікальною колекцією рослин, створена з навчальною метою та для відпочинку учасників освітнього процесу.
- Основна мета створення – навчальна база для здобуття студентами-лісогосподарями практичних навичок, де студенти вивчають різні види деревних і чагарникових порід, заготовляють матеріали для гербаріїв, вчаться вимірювати висоту та діаметр дерев.
- Робота по закладанню дендропарку розпочалася зі створення його проєкту. Великий асортимент садивного матеріалу для дендропарку було завезено викладачами спеціальності Лісове господарство з дендропарку «Березинка», асортимент порід і надалі збільшується новими перспективними і декоративними видами дерев і кущів.
- Загальна площа дендропарку становить 0,34 га, а кількість видів в ньому досягає 135, з них – 68 видів листяних дерев, 29 – хвойних, 44 кущів та ліан. Поряд зі звичними видами рослин, ми можемо пишатися і рідкісними для нашого міста екземплярами: гінгко білоба, дейція шорстка, клен пурпуровий, калина зморшкувата, піраканта, які успішно акліматизувалися в закарпатських умовах і зачаровують своєю красою, унікальністю і незвичністю кожного. В основному тут зростають дерева з тих куточків світу, які мають схожі кліматичні умови із закарпатськими. Це такі екзотичні для нас породи, як гімалайський кедр, гінгко білоба, секвоя, болотний кипарис, ланцетна кунінгамія, тюльпанове дерево. Своє місце знайшли тут ялини, сосни, ялиці, дуби, буки, каштани, клени, туї, кипарисовики і ще багато різних деревних і чагарникових порід. Також особливу увагу привертають види занесені до Червоної Книги України, а саме тис ягідний, берека та ясен білоцвітий. Збереження і розвиток дендропарку – пріоритетне завдання усіх учасників освітнього процесу.
- Загалом дендропарк є не лише місцем для навчання, але й важливим елементом екологічної культури закладу, який прищеплює любов до природи та підтримує гармонію з навколишнім середовищем.
- ЛІСОВИЙ РОЗСАДНИК. Основними відділеннями розсадника є посівне, шкільне і господарська його частина, яка включає компостну яму, доріжки. В розсаднику є посіви каштана їстівного, ялини європейської, аморфи кущової, хурми тощо. Для закріплення теоретичних знань під час практичних занять, навчальних практик студенти займаються вирощуванням садивного матеріалу.
ЕТНОГРАФІЧНО-КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ
СТУДЕНТСЬКА РАДА
- ЇДАЛЬНЯ ТА ГУРТОЖИТОК: забезпечують комфортні умови для харчування та проживання студентів з інших міст. Студенти, які потребують, можуть проживати в гуртожитку, що знаходиться поряд із навчальним корпусом. Кімнати розраховані на проживання в них 2-3 студентів.
- УКРИТТЯ. В умовах воєнного стану важливим завданням є створення безпечних умов для студентів і працівників коледжу. Протирадіаційне захисне укриття №277892 обладнане згідно вимог і відповідає чинним нормативним актам.
- Функціонує кабінет «Захисту України», тир – комплекс допризовної підготовки юнаків.
МЕДИЧНИЙ ПУНКТ
Такий ресурсний потенціал дозволяє коледжу підготувати студентів до виконання практичних завдань і допомагає їм отримати необхідні навички для майбутньої спеціальності.