Новини

В рамках профорієнтаційної роботи викладачі економічних  та деревообробних дисциплін провели зустріч з дев’ятикласниками Сокирнянської, Крайниківської та Данилівської шкіл. Цікаво і змістовно репрезентували учням Закарпатський лісотехнічний фаховий коледж, умови вступу, навчання за різними напрямками та спеціальностями.


Працівниками центрального апарату профспілки працівників лісових галузей України Дуля О.А. та Ступник Т.В. в Закарпатському лісотехнічному фаховому коледжі 22-23 квітня 2024 року проведено тренінг-навчання для працівників коледжу з наступних питань: 1. Колективні договори та угоди. Зміни в трудовому законодавстві. 2. Мобільний додаток “Профспілка цифрова”. Створення. Впровадження. Переваги. 3. Тренінг “Ментальне здоров’я на робочих місцях” (з елементами інтерактиву).


28 березня у Закарпатському лісотехнічному фаховому коледжі відкрили меморіальні дошки студентам, які віддали життя за волю і незалежність України. На відкриття були запрошені рідні полеглих. Меморіальні дошки освятив парох храму Преображення Господнього о. Володимир. Пам’ять Героїв вшанували хвилиною мовчання, запалюванням лампадок, покладанням квітів. Герої живуть, поки ми про них пам’ятаємо!


Знову біль і сум… Війна забирає найкращих. 22 березня студенти та викладачі коледжу провели в останню дорогу Василя Цьоку, студента 2011-2015 р.р., який віддав життя, захищаючи нашу країну, кожного з нас від жорстокого і підступного ворога – путінської Росії. Вічна шана Герою. Герої живі, поки їх пам’ятають.


Щороку українці по всьому світу святкують День народження Тараса Григоровича Шевченка – великого Кобзаря, видатного українського поета та художника. У свідомості кожного громадянина нашої держави Т.Г. Шевченко займає місце національного героя. Завдяки своєму життю та творчості великий митець надихав патріотів України до боротьби за правду, свободу та майбутнє нашої неньки України.

12 березня традиційні урочисті заходи до Дня народження Т. Г. Шевченка проводилися в Закарпатському лісотехнічному фаховому коледжі. Студенти декламували вірші Т. Г. Шевченка, приймали участь у змаганнях на знання подій у житті поета, слухали сучасні пісні на основі поезії митця, слухали пісню під акомпанемент гітари.  Атмосфера, яка була створена викладачами комісії філологічних дисциплін, сприяла пізнавальній діяльності студентів під час виховного заходу. 


7 березня в коледжі відбулася зустріч здобувачів освіти та викладачів з роботодавцями. Присутні мали змогу поспілкуватися з представниками підприємств Закарпатської області: Філія Хустське ЛДГ, ДП “ЛАМЕЛЛА”, ТОВ “К’Лен”,  ТОВ “ДП “ВУЙКО”, ПП “КАТАМІР”, ТОВ “СТАФ-ДОВГЕ”, ТОВ “ВУД ІНТЕРНАЦІОНАЛ”. Представники підприємств висловили готовність сприяти практичній підготовці студентів коледжу, надавати їм можливість проходження практичного навчання на підприємствах та сприяти подальшому працевлаштуванню.


24 лютого 2022 року о 4:40 ранку Росія віроломно розпочала повномасштабне вторгнення на територію України. Це день, який розділив життя українців на «до» та «після». У ЗЛФК була проведена виховна година “730 днів незламності”, на яких викладачі Папп В.Б., Вакаров М.Ю. та студенти розповіли і продемонстрували хронологію подій війни в Україні. Вшанували Героїв, які стали на захист рідної землі, хто віддав своє життя заради миру та свободи. Найжорстокіші випробування і нелюдські страждання, колосальні жертви і скалічені долі, загублене дитинство і втрачена юність – таке неможливо забути.


Щороку 20 лютого в Україні вшановують памʼять Героїв Небесної Сотні. Про події Євромайдану десятирічної давнини студенти ЗЛФК та викладачі Вакаров М.Ю. та Папп В.Б. зробили  фотоекспозицію, провели виховний захід, показ документальної хроніки, декламування віршів памʼяті. Нині ми як ніколи розуміємо цінність мирного життя і наш обовʼязок – берегти памʼять про мужність оборонців і визволителів рідної землі всіх поколінь. Свобода варта того, щоб за неї боротися! І ми завжди памʼятатимемо Героїв Небесної Сотні, героїв добровольців, які прямо з Майдану йшли на фронт і віддали життя заради України і її свободи, ставши справжнім взірцем для наступних поколінь. 


3 лютого 2024 року колектив коледжу попрощався з колишнім студентом, випускником 2006 року, Артуром Молнаром, який загинув у війні з Росією, захищаючи державний суверенітет і територіальну цілісність України. Невимовний біль… Світла пам’ять і вічна шана захиснику України.


1 лютого 2024 року було проведено виробничу екскурсію на  підприємство з виробництва меблів, в якій взяли участь педагогічні працівники коледжу. Керівництво дочірнього підприємства “ЛАМЕЛЛА” запросило колектив коледжу завітати на підприємство для обміну досвідом та тісної співпраці, як педагогічного колективу (стажування), так і здобувачів освіти (проходження практичного навчання з подальшим працевлаштуванням). Під час екскурсії викладачі деревообробних дисциплін поспілкувалися з висококваліфікованими фахівцями,  з особливостями і вимогами до фахівців, яких готує коледж в конкретних умовах професійної діяльності. Подібний профорієнтаційний захід планується провести студентам коледжу для ознайомлення їх з сучасними умовами виробництва та допомоги зорієнтуватись в напрямку професійної діяльності.


З метою постійного спостереження основних показників рухової активності, визначення рівня залученості до рухової активності та здорового способу життя різних вікових груп та соціальних верств, створення та покращення умов для занять руховою активністю та спортом заплановано проведення моніторингу. На платформі https://survey.stat.gov.ua створено анкету для проведення онлайн опитування населення для моніторингу основних показників рухової активності різних вікових груп та соціальних верств населення, стимулюючих і стримуючих факторів. Опитування проводиться в усіх регіонах України з 18 грудня 2023 року по 18 січня 2024 року. Просимо залучити до проведення всеукраїнського опитування батьків учнів Вашого закладу освіти шляхом розміщення лендінг сторінки (посилання: https://survey.sportforall.gov.ua) на офіційних сайтах, сторінках у соціальних мережах та в месенджерах, а також особисто долучитися до опитування. Одним із завдань моніторингу є формування пропозицій щодо удосконалення системи залучення населення до занять руховою активністю та спортом і розроблення, на основі даних моніторингу, обґрунтованих рекомендацій для прийняття державних управлінських рішень, спрямованих на покращення якості залучення населення до занять руховою активністю та спортом.


ГО “Освічена Ініціатива”, що має 15-річну історію в освітньому напрямку та реалізує проєкти по всій Україні у партнерстві з ООН, спільно із Посольством США в Україні пропонує програму «Ініціатива місцевих коледжів».

13 грудня (вже у цю середу!), о 17:00 відбудеться онлайн-вебінар з представником посольства США в Україні, де всі учасники почують детальну інформацію про програму та отримають відповіді на свої запитання. Зареєструватися на вебінар можна за посиланням: https://enlight.org.ua/hr/cci?utm_source=email&utm_medium=email&utm_campaign=cci

Програма ССІ є унікальною можливістю для студентів 2-3 курсів закладів фахової передвищої освіти отримати однорічне академічне навчання без отримання ступеня в американському місцевому коледжі. Це надає студентам коледжу можливість розширити свої технічні навички в прикладних галузях, покращити лідерські здібності та підвищити рівень володіння англійською мовою. ЗВЕРТАЄМО УВАГУ, що за правилами візи, студенти будуть зобов’язані повернутися і перебувати в Україні принаймні 2 роки після завершення програми та зможуть принести позитивний досвід у свій коледж. Детальну інформацію про програму можна отримати на цьому веб-сайті: https://enlight.org.ua/hr/cci?utm_source=email&utm_medium=email&utm_campaign=cci


З метою формування у студентської молоді навичок практичної роботи до дня Святого Миколая під керівництвом викладачів деревообробних дисциплін студенти групи ДМТ-3 з майстром виробничого навчання Мачка Д.Д. оформили новорічний стенд та створили святкову атмосферу для всіх здобувачів освіти коледжу.


6 грудня 2023 року в Закарпатському лісотехнічному фаховому коледжі відбувся навчально-методичний семінар з питань підготовки до акредитації освітньо-професійних програм у сфері фахової  передвищої освіти для підготовки фахового молодшого бакалавра. Основною метою даного семінару був обмін інформацією й досвідом щодо особливостей розробки освітньо-професійних програм, якою поділилася голова циклової комісії екологічних дисциплін Світлана Солдатенко. У своєму виступі вона озвучила основні зауваження та рекомендації експертної групи щодо удосконалення ОПП. Корисною інформацією про результати акредитації ОПП «Екологія та охорона навколишнього середовища» поділилася з присутніми завідувач навчально-методичним кабінетом Віталія Шпір.


5-го грудня відбулася інтелектуальна гра “Що? Де? Коли?” серед закладів фахової передвищої, вищої, професійно-технічної освіти. Закарпатський лісотехнічний фаховий коледж представляли команди “Ерудити” та “Екопатруль”, які вибороли відповідно 4-е і 1-е місця. Вітаємо переможців.


Спільними зусиллями наближаємо перемогу. Кожний на своєму фронті. Чергова допомога Закарпатського лісотехнічного фахового коледжу нашій 128-ій ОГШ бригаді. Бійці отримали необхідні планшети і вже відзвітували. Ми ж дякуємо їм за наш захист і продовжуємо підтримувати ЗСУ.  У єдності – сила.


Виховний захід, присвячений Дню гідності та свободи, провела практичний психолог, викладач суспільно- гуманітарних дисциплін Вікторія Папп. Саме 21 листопада 2013 року відбулися перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. 


Стало доброю традицією 17 листопада  у Міжнародний день студента у коледжі проводити День студентського самоврядування. Бажаючих спробувати себе у ролі викладача достатньо. Консультації, розробки планів занять і, нарешті, пара. Підготовчий етап складний, але результат перевершив сподівання. Можливо, у майбутньому, саме ці студенти поповнять викладацький склад Закарпатського лісотехнічного фахового коледжу.


10 листопада у Закарпатському лісотехнічному фаховому коледжі був проведений перший етап ХIV Міжнародно мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Творчі роботи передбачали теми, пов’язані з культурою, мораллю, духовними цінностями українського народу, що сприяють об’єднанню нації, формують почуття патріотизму, оптимізму й віри в щасливе майбуття Української держави, про яку мріяв і писав у своїх творах Шевченко.


В рамках профорієнтаційної роботи викладачі економічних дисциплін провели зустріч з дев’ятикласниками Хустського багатопрофільного ліцею ім. І. Магули. Цікаво і змістовно репрезентували учням Закарпатський лісотехнічний фаховий коледж, умови вступу, навчання за різними напрямками та спеціальностями.


Жодного слова не вистачить у світі, щоб описати достеменно весь наш біль.

На віки вічні Ти ангелом злетів у небо, повік залишишся у наших серцях…

Колектив коледжу попрощався з випускником 2012 року Едуардом Марком, який загинув у війні з Росією 3 листопада 2023 року, захищаючи державний суверенітет та територіальну цілісність України. Вічна шана і слава Герою!


Шановні здобувачі освіти!

Звертаємо увагу, що у коледжі організована “Електронна скринька довіри”, на яку кожен може відправити свої повідомлення про проблеми, які є у коледжі, про факти зловживань, корупційні прояви або іншу інформацію,  важливу для забезпечення повноцінного функціонування  та покращення діяльності нашого закладу. Адреса скриньки: dovira@zltk.com.ua

Усі повідомлення будуть розглянуті, в тому числі – анонімні. Адміністрація коледжу гарантує повну конфіденційність.


До Всесвітнього дня економіста у Закарпатському лісотехнічному фаховому коледжі викладачами економічних дисциплін Шимон Т.М., Шуста Г.Й., Човганин М.Ф. та студентами-економістами був проведений інформаційно-виховний захід.


Доброю традицією у Закарпатському лісотехнічному фаховому коледжі стало проведення щорічних спортивних змагань – “Козацькі забави”(12.10.2023).

Виховання сили волі, розвиток і удосконалення спортивних задатків, залучення студентів до різноманітних спортивних секцій, пропаганда здорового способу життя, формування громадянина-захисника України – мета заходу.

Свято спорту розпочалося шикуванням, виконанням Гімну України, вшануванням полеглих воїнів хвилиною мовчання.

З вітальним словом до учасників змагань звернулись директор коледжу Михайло Липчей, заступник директора з виховної роботи Світлана Русин. Микола Петенко, керівник фізичного виховання, оголосив програму та  порядок проведення спортивних змагань. У програмі: біг, стрибки у довжину, штовхання ядра, гирьовий спорт.

Емоції, азарт спортивне завзяття вирували на стадіоні “Карпати”. Студенти продемонстрували свої фізичні можливості, удосконалили спортивні вміння, розуміння важливості фізичної підготовки.

Проведення заходу було чітким і злагодженим. Завершились “Козацькі забави” нагородженням переможців і спільною світлиною.


Сучасний навчальний процес залежить від доступності інформаційних технічних засобів, які так необхідні в роботі з програмами, а також використовуються,  як допоміжний інструмент для урізноманітнення викладання освітніх дисциплін.

Інформаційні технології зараз значно розширюють можливості використання комп’ютера й дозволяють найбільш повно й успішно реалізувати розвиток студентів і викладачів.

Оновлення  комп’ютерних лабораторій має відповідати сучасним вимогам. У нашому навчальному закладі триває переобладнання комп’ютерних лабораторій, робочих місць викладачів із забезпечення відповідною комп’ютерною технікою. Це надає можливість створити студентам умови для здобуття повноцінної якісної освіти з вмінням використовувати сучасні інформаційні технології.

Викладачі циклової комісії інформаційно-математичних дисциплін висловлюють вдячність директору ЗЛФК Михайлу Липчею за оновлення матеріально-технічної бази лабораторії №219. Студенти навчатимуться за допомогою новітньої комп’ютерної техніки, освоюватимуть  нові програми та операційні системи, які є широко розповсюдженими в усьому світі.


З 30.09. по 05.10.2023 року в Україні проходить флешмоб єдності «Ми – нащадки  козацької слави». Викладачі та студенти коледжу долучились до національно – патріотичної естафети. 01.10.2023  привітали захисників і захисниць України зі святом, щиро подякували всім борцям за волю України. 03.10.2023 було проведено загальноколеджівський спортивно – патріотичний захід. Мета: виховання патріотизму, пропаганда здорового способу життя, напрацювання умінь і навичок, які так необхідні в умовах сьогодення.
У програмі змагання: розкладання намету, розпалювання багаття, розбір та збір автомата Калашникова;
майстер-клас: надання первинної домедичної допомоги.
Учасниками змагань були не лише студенти, а й викладачі. Здорова конкуренція, спортивний азарт, бажання продемонструвати свої уміння, удосконалити навички – характерні риси заходу. Звичайно, була і дуже смачна печена картопля зі смаженим салом. Підведенням підсумку стало нагородження переможців. Мета заходу досягнута.
Дякуємо Олександру Вовчку, командиру роти вогневої підтримки 72 батальйону 101 бригади, за допомогу у проведенні змагання із розбору та збору АК-74, майстер-класу з накладання турнікету.


З Днем захисника

України!


З Днем

працівників освіти!


З Днем

працівника лісу!


10-й рік наша країна виборює свою незалежність. Випускники коледжу теж стали на захист України. Деякі з них, на жаль, поповнюють ряди Небесних Воїнів: Олександр Ігнатишин, Роберт Маслей, Юрій Цьока, Іван Дівинець, Дмитро Зейкан, Василь Полянський… Світлій пам’яті загиблих захисників була присвячена зустріч акторів театру «Шарж» Роберта Голованенка, Сергія Соболя зі студентами Закарпатського лісотехнічного фахового коледжу. Програма зустрічі сприяла посиленню почуття гордості, любові та патріотизму до України, поваги до Збройних Сил України. Учасники дійства вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання…


14.09.2023 року у Закарпатський лісотехнічний фаховий коледж завітали працівники правоохоронних органів Хустського РУП.
Правоохоронці провели профілактичну бесіду з студентами першого курсу про шкідливий вплив тютюнопаління, алкоголю, наркотичних речовин на молодий несформований організм. Вони також наголосили на адміністративній та кримінальній відповідальності студентів і їх батьків за порушення законодавства.


Урочисте відкриття Дня знань. Звучить Гімн України. Підняття Прапора України.