Лісопереробна промисловість набула прогресивних форм масового індустріального виробництва. З лісу виготовляють пилопродукцію, яку використовують у натуральному вигляді для отримання напівфабрикатів (фанери, деревних пластиків) і готових виробів (вікна, двері, меблі, музичні інструменти і т.д.). Деревину також використовують у подрібненому вигляді для виготовлення паперу, волокнистих і стружкових плит.
Випускники освітньо-професійної програми 187 Деревообробні та меблеві технології є фахівцями з технології лісопильного виробництва; меблевого виробництва; столярно-будівельного виробництва; сушіння і захисту деревини; дерев’яного домобудування; проектування процесів деревообробки та виробів з деревини.
Навчання за цією програмою дає можливість студентам отримати поглиблені знання з фахових дисциплін та набути практичного досвіду з використання прогресивних матеріалів, конструювання та розроблення сучасних технологічних процесів з виготовлення меблевих виробів. Фахівці за даною освітньо-професійною програмою зможуть працювати як на сучасних меблевих виробництвах, так і створювати власні виробництва із виготовлення різноманітних меблевих виробів. Навчання за ОПП 187 Деревообробні та меблеві технології дозволить майбутньому фахівцю отримати досвід роботи на передових вітчизняних меблевих підприємствах. Це велика перспектива для самореалізації, що супроводжується матеріальними і творчими здобутками.
Випускники можуть працювати на державних деревообробних підприємствах, деревообробних та меблевих підприємствах комунальної та приватної форм власності, на целюлозно-паперових підприємствах, проєктно-конструкторських організацій та бюро по створенню меблевих та столярно-будівельних виробів, на підприємствах з хімічної технології деревини, на підприємствах з виготовлення деревинних композиційних матеріалів і модифікованої деревини.
Професійно-практична складова освітньо-професійної програми передбачає проходження студентами практичної підготовки та виконання кваліфікаційної дипломної роботи. Практична підготовка здобувачів освіти коледжу здійснюється шляхом проходження ними практики в навчально-виробничих майстернях, а також на підприємствах галузі, згідно з укладеними договорами, що забезпечують практичну підготовку.
Випускники з професійною кваліфікацією “технік-технолог деревообробного виробництва” можуть працевлаштуватися на наступні посади:
- Майстер зміни в цеху;
- Начальник зміни (промисловість);
- Спеціаліст проєктно-конструкторського відділу;
- Технолог, технік, технік-технолог з виробництва меблів, лаборант (галузі техніки);
- Оператор сушильних камер;
- Інспектор з контролю якості продукції;
- Майстер виробничого навчання;
- Помічник керівника малого підприємства (без апарату управління);
- Контролер деревообробного виробництва.
Сфера діяльності випускників:
- Розробка технологічних процесів виготовлення меблевих та столярно-будівельних виробів;
- Виготовлення м’яких та корпусних меблів, вікон, дверей, сходів і т.д.
- Виготовлення дерев’яних будинків, альтанок;
- Розробка режимів сушіння пиломатеріалів;
- Контроль за виконанням виготовлення меблевих та столярно-будівельних виробів.